KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 12213111
nr 1221 3111
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Gouache, Interiör med sittande kvinna, signerad. Motivet: 62x49
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 3 december 2018
kl 19:00:35
3/12 18:55:35
Waldemar Sjölander
Läs mer om Waldemar Sjölander
Gouache